» » стенограмма выпуска 29.05.2009 - 10

 
 

Опрос

 

Какими социальными сетями Вы пользуетесь?

Vkontakte.ru
Одноклассники
Мой Мир - mail.ru
Фотострана
ЖЖ
Не пользуюсь

 

Архив

Друзья


Главные новости

Брекеты: как упростить адаптацию

Для лечения неправильного прикуса в современной стоматологии используются брекеты - специальные аппараты, изготовленные из металла, пластика или...

Кражи из магазинов самообслуживания. Прямой ущерб, компенсировать который весьма затруднительно

Сегодня получить информацию о защите прав потребителей достаточно просто. Можно посетить новостной портал, рассказывающий о нововведениях в...

Туры в Ваддуву, Шри-Ланка

Ваддува — один из самых прекрасных курортов Шри-Ланки, расположенный всего в 35 километрах от Коломбо, столицы...

стенограмма выпуска 29.05.2009 - 10

 
 • Сергій Соболєв: Але кардинально по-іншому ці політичні сили ставляться, наприклад, до такої компанії як RosUkrEnergo, яка хазяйнувала на ринку до цього в Україні, яка наробила такі борги. Вони ставляться по-іншому до нинішньої політики, яка проводиться, тому в тому і справа, що треба шукати ті речі, які об’єднують. А я назву ці речі, які об’єднують. Якщо це стосується безпосередньо газових питань, я переконаний, що газова політика України повинна бути обґрунтована на довгострокових контрактах, які не повинні залежати від того, хто з якої ноги встав. Не повинні залежати від того, хто кому як посміхнувся. А повинні залежати від конкретних, чітких, формульних підходів, які повинні планувати як мінімум на 10 років.

  Андрій Данилевич: І саме такими контрактами ви вважаєте контракти від 19 січня, так?

  Сергій Соболєв: І друге, я закінчую, є дуже принциповим питання, щоби в цьому була присутня складова, де є чіткий розподіл повноважень, про що власне казав міністр попереднього уряду, це такої структури як "Укртрансгаз", і до речі, вимога Європейської комісії є, щоб "Укртрансгаз" ні в якому разі не був пов’язаний борговими зобов’язаннями з великою структурою "Нафтогаз України". І я думаю, що по цьому шляху треба і рухатися, і шукати далі. Хоча ставити питання про те, що об’єднуються Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко, на мій погляд, не відповідає дійсності. І є некоректним. Бо я ще раз повторюю: наша позиція є однозначна. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день в умовах світової фінансової і економічної кризи, а ви чули ці страшні цифри, де падіння світових економік, які були буквально ще місяць-два назад, стали просто галопуючими, тільки вниз, є фактично на сьогодні домінуючими те, що об’єднає на сьогодні чотири фракції парламенту, є важливим для подолання цієї кризи і боротьби з нею.

  Андрій Данилевич: Дякую, пане Сергію. Але принаймні мені особисто здається, що ви не знайдете спільної позиції з паном Юрієм Бойко стосовно газових контрактів, однозначної позиції. Будь ласка, Людмила Супрун.

  Людмила Супрун: Якщо буде йти мова про об’єднання політичних сил, всіх в парламенті, то тоді треба змінювати Конституцію. Міняти реформу, яка привела до створення в країні влади, чи опозиції і коаліції. І переходити зовсім на іншу модель. Що стосується можливого об’єднання через єднання, то навіть газове питання і газова проблема показують, що навіть в цьому тільки економічному питанні для України є величезні розбіжності. Тому, чесно кажучи, мало віри в те, що така коаліція може відбутися. Але якщо вона відбудеться, то це означає, буде програш Партії регіонів, бо його поглине БЮТ, який при владі. Якщо говорити, ще одне маленьке зауваження. Якщо говорити про можливі перспективи виходу із газової кризи, то треба говорити не про газ і не про його вартість, а про те, що з ним далі робиться в Україні. У нас не працюють хімічні заводи, бо собівартість продукції, а це мінеральні добрива, в світі сьогодні величезна в них потреба, вона не конкурентна ця ціна. Як вирішити це питання? Треба, щоби Україна і Росія об’єдналися в боротьбі на цьому ринку, на ринку міндобрив. І тоді і Україна, і Росія виграють світовий ринок. Вони можуть там отримати перевагу. Будуть працювати наші заводи, будуть люди отримувати заробітну плату. Будуть мати прибутки бюджети Росії і України. І саме головне – буде працювати економіка. А для цього потрібне рішення не тільки економічне. Для цього потрібно безперечно політичне. І тут перспектива для України і Росії достатньо велика, якщо вони працюють разом.

  Андрій Данилевич: Дякую. Володимир Семиноженко, будь ласка.

  Володимир Семиноженко: Я хотел бы ответить Вере Ивановне и Марине Ивановне. Вы сейчас видели дискуссию между потенциальными объединяющимися? Вот они на второй день точно так же разругаются, как и скажем, в какой-то момент могут сойтись. Поэтому мы можем быть спокойны за эту коалицию, если она произойдет. Это будет совершенно искусственное образование антиподов, которые просто подведут своих избирателей. Но все-таки о газе. Вот Юрий Анатолиевич, на самом деле, какой-то немножко дурацкий, извините за такое слово, спор. С Россией и Украиной… Кто кому больше должен… Не кажется ли вам, что разумные люди, когда собираются вдвоем, они не спорят, кто кому сколько должен, а говорят: как вместе заработать на той же Европе. И в этой связи существует еще какой-то шанс возобновить хорошую идею, которая когда-то была у Шредера, у Путина и у Леонида Даниловича Кучмы, что вместе объединиться и интегрироваться при всей собственности на трубу, которую никто не трогает, при всех собственностях на любые активы, которые есть во всех странах, чтобы все страна – и Европа, и Украина, и Россия – зарабатывали во имя своих стран и во имя наших избирателей и наших людей.

  Віра Ульянченко: Я хочу підтримати пана Семиноженко, що це, до речі, ідея не лише Леоніда Даниловича Кучми, але і нинішнього Президента Віктора Андрійовича Ющенка, який говорив про консорціум не лише між Україною і Росією, а і іншими країнами, і перш за все Німеччиною для того, щоби і були гарантії, і для того, щоби Європа була спокійна за цей консорціум. І в кінці кінців не було політичного рішення для прийняття такої позиції.

  Юрій Бойко: Я думаю, что главное в отношениях подобного рода – это последовательность и прогнозируемость партнеров. Если посмотреть с этой точки зрения, как повела себя наша власть? Сначала договорились с русскими, там, плохой, хороший договор, что-то подписали и сказали, что все, работаем, значит, давайте идти вперед. Прошло три недели, тут же поехали в Брюссель, отодвинули российских партнеров в сторону, подписали с Еврокомиссией противоположную декларацию, которая исключает возможность участия России. При этом сказали, что Россия, давайте, идите с нами. После этого приехали в Россию, и говорят, теперь вы дайте нам 5 миллиардов долларов для того, чтобы закачать газ. Ставлю себя на место и российских партнеров, и Еврокомиссии. Как они смотрят? Причем представители власти говорят по-разному. Президент говорит одно, премьер-министр – другое, вице-премьер – третье. И так дальше. То есть вообще должна быть, во-первых, последовательность. Если есть последовательность и прогнозируемость, тогда можно выстоять любую модель. Как сделали немцы, интегрируясь с российской стороной? Они взяли розничные сети свои, которые принадлежали их компании, передали "Газпрому", "Газпром" передал им часть месторождений. И они получают гарантированно газ, качают его в Европу и продают потребителю. Нам в наследство досталась газовая труба, магистраль 307 тысяч километров и пропускной способностью 150 миллиардов кубов. России в наследство от Советского Союза достались газовые месторождения. И самый большой на сегодня объем газа, который добывается в мире. Объединить… А Европа имеет рынок, на котором 2% добывается газа, но 15% мировых потребностей перерабатывается. То есть объединить все эти три составляющие можно действительно на основе, и было можно на основе газового консорциума. Каждый дает свое. Россия дает газовые месторождения, мы даем газотранспортную систему, Европа дает розничные сети и рынок и все действительно зарабатывают вместе. И такая идея разрабатывалась и отрабатывалась на протяжении 2003-2004 годов. Она очень сложна. Ее надо прорабатывать со всех сторон в виду большой важности для нашей страны. Но я считаю, что без интеграции, по которой пошел весь мир, у нас будущего нет. Вот постоянные конфронтации сегодня, там, мы выиграли, завтра они как-то там переиграли нас. Это будущего нет. У нас будущее в этой сфере только в координации и в интеграции наших систем.

  Андрій Данилевич: Дякую вам, Юрій Анатолійович. Ми продовжимо тему енергетики, але вже з іншим спікером біля нашої трибуни. Спасибі вам. Я запрошую до мікрофона Першого заступника Глави СБУ Валерія Івановича Хорошковського. Будь ласка, Валерій Іванович. Продовжуємо обговорювати тему енергетики дещо під іншим кутом. 5 березня ви офіційно заявили, що енергетична регіональна митниця фактично легалізувала крадений транзитний газ. Йшлося про 11 мільярдів кубометрів газу, які за ініціативою Юлії Тимошенко були відібрані у компанії RosUkrEnergo. Тоді ж співробітники СБУ затримали одного службовця енергетичної митниці. Це Тарас Шепітько. Була порушена кримінальна справа. У відповідь почалася масована публічна атака з боку депутатів Блоку Юлії Тимошенко. 24 березня. Шевченківський районний суд Києва визнав дії слідчих СБУ незаконними, кримінальна справа була призупинена. І у відповідь Генпрокуратура звернулася з апеляцією до апеляційного суду. І от наскільки стало відомо цього тижня, суд таки визнав правомірність дій слідчих СБУ. Ця доволі гучна справа, ми всі спостерігали за розвитком подій навесні. Хотів би запитати, як зараз розгортається ця справа.

  Валерій Хорошковський: Дякую за можливість висловитися. Я лише хочу зазначити, що дійсно нами була заведена не одна, а три кримінальні справи відносно цих подій. І ці всі три справи були закриті Шевченківським районним судом. Тобто спочатку були призупинені слідчі дії, потім вони були закриті. Потім всі події, я думаю, що відомі і студії, і наших глядачам. Хочу лише зазначити, що це рішення, останнє рішення, яке апеляційний суд прийняв, він практично дає нам змогу повернутися до розгляду в суді першої інстанції. І апеляційний суд фактично скасував ті підстави, на яких була закрита ця кримінальна справа. А таким чином ми зможемо почати і провести розслідування при хороших обставинах. Тобто про що йде мова? Насправді мова не йде про те, щоб зараз когось звинувачувати або сказати, там, зробити якісь певні висновки. Мова іде про те, щоби дати слідчим можливість провести розслідування, з’ясувати всі причини і обставини і після цього або закрити цю справу, або подати її до суду. Відносно того, що відбулося, то відверто кажучи, тут не треба бути юристом, щоби розуміти, що кримінал в цьому є. І його нікуди не дінеш. Політично можна задавити все, що завгодно, в тому числі і судову систему. Але факт злочину, він існує. І так чи інакше, раніше чи пізніше цьому дадуть оцінку.

  Андрій Данилевич: Тобто очевидно хтось понесе таки за це відповідальність.

  Валерій Хорошковський: Очевидно, що хтось понесе за це відповідальність.

  Андрій Данилевич: Що зараз відбувається з тими 11 мільярдами кубометрів газу? Де зараз цей газ?

  Валерій Хорошковський: До речі, це питання, яке стосувалося, яким чином оплачували, то хочу сказати, що у першому кварталі, фактично за рахунок цього газу і були зроблені певні послаблення для фінансової системи самого "Нафтогазу". Я хочу зазначити, що ну це таке вже більш кваліфіковане, тому що можу зазначити, що коли я був, представляв митницю, тобто був керівником митної служби, то ми фактично зробили подвійний бюджет якраз без платежів по газу. Не був розмитнений газ першого кварталу. І не був розмитнений газ вересня, жовтня, листопада і грудня, коли я залишав митницю. При тому, що ми перевиконали план у два рази. На сьогоднішній день саме цими платежами балансується план надходжень до митниці. І то, повірте мені, він балансується, умовно кажучи, особливо, що стосувалося першого кварталу, тільки спеціального фонду. І на сьогодні цей ресурс вичерпаний. І ми в травні будемо мати серйозну проблему. І що, до речі, мене дивує у відносинах з моїми колегами, я не хочу говорити, конкурентами або супротивниками, це те, що чому не признати дійсні факти, да? З цього починається перемога. А я можу пояснити це тільки одним, що йде передвиборча кампанія і не можна розказувати правду. Треба старатися сподобатися, треба старатися показати себе тільки з кращої сторони. Це небезпечний шлях. Тому що навіть з виборами, з їх закінченням проблеми нікуди не зникнуть. І потрібно буде щось пояснювати. Інша справа, що, умовно кажучи, хтось думає, що вигравши вибори, він, зніме всі зобов’язання перед виборцями, тоді я хочу запитати: навіщо нам така влада?"

  Андрій Данилевич: Валерій Іванович, те, що ви пішли з СБУ, з митниці, пов’язували з тим, що чи вас пішли з митниці, пов’язували з тим, що ви відмовилися розмитнити газ, оці 11 мільярдів кубометрів газу, тобто фактично відібрати його у приватного власника. Зараз на посаді Першого заступника Глави СБУ чи відчуваєте ви якийсь тиск, зокрема у розслідуванні цієї справи?

  Валерій Хорошковський: Звичайно, ми відчували тиск достатньо серйозний. І політичний тиск, на жаль, знаєте, я зараз веду майже всю економічну тематику в СБУ, хочу сказати, що політичний тиск є завжди, коли є або високі взятки, або високі, ну, хабарі, мається на увазі, або високі зловживання. Ми постійно відчуваємо цей тиск. Хочу зазначити, що по справі газу, оцих 11 мільярдів, тиск був безпрецедентний. І навіть слідча комісія, яка на сьогоднішній день працює, ми відчуваємо те, що необ’єктивний шлях розгляду ситуації. Мало того, я мав багато спілкувань з членами комісії, да, і я в приватних бесідах, що знову таки, дуже цікаво, багато хто з них визнає правоту наших підходів. Але коли, умовно кажучи, з’являються камери і треба говорити публічно, то йде тільки політичний тиск… Більше нічого.

  Андрій Данилевич: Дякую. Сергій Соболєв.

  Сергій Соболєв: Ви знаєте, зараз викуплений один епізод, по якому жодного доведення не існує. Єдине, навколо чого іде боротьба, так належить пану Фірташу 11 мільярдів кубів газу, ну, власне, не лише йому, а я так розумію, опосередковано і вам, оскільки десь там "інтерівські" акції є предметом всіх цих суперечок. От мені дуже сподобалася ваша одна, я розумію, що це обмовка, але це Фрейду, знаєте. Ми не є конкурентами. Та дійсно ми не є конкурентами. Бо ми з вами є фактично державними службовцями, не бізнесменами. Я – народний депутат, а ви – Перший заступник Голови СБУ. Тому які тут конкуренції можуть бути? І треба вже забути про свій бізнес, і думати про інтереси держави. А тепер власне стосовно ключового питання. Я думаю, що вам як Першому заступнику Голови СБУ, треба було би розказати про іншого заступника Голови СБУ, пана Дурдинця, якого шукає вся країна, і не може ніде знайти, де він зараз переховується, по якому теж відкрита, власне, кримінальна справа, який оголошений вже в розшук. І ніхто його не може знайти. Я думаю, що це було би набагато цікавіше, за які це такі факти ця людина зараз розшукується? Я відповім. Бо ця людина присвоїла собі владні повноваження. І без відповідного погодження, як це вимагає закон про Службу безпеки України, який треба було пройти через відповідний комітет… До речі, представники різних фракцій. Ця людина почала обіймати посаду і виконувати політичні замовлення. От з ким ви працювали.

  Андрій Данилевич: Сергій Владиславович, чи були політичні замовлення, чи ні, це має вирішити слідство, по-перше.

  Сергій Соболєв: Тому зараз відстоювати комерційні інтереси RosUkrEnergo і 11 мільярдів кубів газу, до речі, пан Бойко сам собі протирічить… Та які ж 5 мільярдів кубів закупили? 11 мільярдів до них закупили. Це, да, той газ RosUkrEnergo, за який розплатилися згідно з угодою з Російською Федерацією. Ви як співвласник, лякали нас позовами до суду, де це буде зроблено. Покажіть мені хоч одне судове рішення, до уряд України ім’ям народу України 11 мільярдів кубів газу, які належать народу України, повернув. І щоб ви осудили це рішення. Покажіть його.

  Андрій Данилевич: Дякую. Пане Сергію, я просто хочу уточнити. Можливо, ви не знали, але сьогодні Голова СБУ Валентин Наливайченко сказав, що нікуди не зник пан Дурдинець, він знаходиться в Україні, і він з ним, якщо не помиляюся, навіть зустрічався. Тому в принципі, це питання знімається.
  Просмотров: 5181
  Опубликовано: 29 мая 16:50
  Категория: Стенограмма, Русский, Украинский

  Досье

  Ночному клубу добавят X

  Стали известны подробности закрытия в Омске ночного клуба XL. По некоторым данным, его новыми владельцами стали новосибирские бизнесмены, сам клуб в...

  27 декабря начнет свою работу новый детский телеканал "Карусель"

  Сегодня в пресс-службе ВГТРК сообщили, что 27 декабря начнет свою работу новый детско-юношеский телеканал "Карусель", созданный на базе телеканалов...

  Автобус смеха

  «Автобус смеха» — детская юмористическая передача, созданная в 2009 году режиссёрами Никитой и Марианной Козыревыми. Жанр передачи можно ...

  Бородин решил наказать Угольникова

  Госсекретарь Союза России и Белоруссии Павел Бородин раскритиковал главу телерадиовещательной организации Союзного государства Игоря Угольникова. В...

  Бывшего участника "Дома-2" объявили в розыск по подозрению в краже

  Бывший участник реалити-шоу "Дом-2" Алексей Адеев объявлен в розыск по подозрению в краже. Об этом 11 марта сообщается на сайте ГУВД Москвы. По...

  Партнеры


  Календарь

  «    Июль 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
  >