» » Програма «Свобода на «Інтері» від 31.10.08 - 9

 
 

Опрос

 

Какими социальными сетями Вы пользуетесь?

Vkontakte.ru
Одноклассники
Мой Мир - mail.ru
Фотострана
ЖЖ
Не пользуюсь

 

Архив

Друзья


Главные новости

Брекеты: как упростить адаптацию

Для лечения неправильного прикуса в современной стоматологии используются брекеты - специальные аппараты, изготовленные из металла, пластика или...

Кражи из магазинов самообслуживания. Прямой ущерб, компенсировать который весьма затруднительно

Сегодня получить информацию о защите прав потребителей достаточно просто. Можно посетить новостной портал, рассказывающий о нововведениях в...

Туры в Ваддуву, Шри-Ланка

Ваддува — один из самых прекрасных курортов Шри-Ланки, расположенный всего в 35 километрах от Коломбо, столицы...

Програма «Свобода на «Інтері» від 31.10.08 - 9

 
 • Ведучий: Отже, в ефірі «Свобода на «Інтері». Сьогодні ми говоримо про фінансово-економічну кризу в Україні. Перший блок програми був присвячений темі «як вберегти українські банки від можливого банкрутства» і заключне слово має можливість зараз сказати Віктор Андрійович Ющенко.

  Віктор Ющенко: Дякую. Таким чином, якщо бути коротким, нам треба гармонізувати наші стосунки з вкладниками комерційних банків через гарантування, через стабілізацію курсу, через рефінансування Центрального банку і багато інших кроків.
  Перше. Дати позитивні сигнали, і продемонструвати, що ми можемо утримати ситуацію стабільною і на валютному курсі, і з точки зору відтоку депозитів.
  Друга позиція. Дії уряду. Переконаний, що утворення сьогодні стабілізаційного фонду розкриває можливості маневру уряду, починаючи від націоналізації банків, особливо системних банків, які не можуть витримати певних режимів обслуговування зобов’язань, в тому числі перед клієнтами банку. Переконаний, що цим ми дали змогу відкрити питання капіталізації, в тому числі державних банків. Ми роками ставимо питання, як капіталізувати Ощадний банк, який спілкується з усім суспільством. Проте завжди з бюджету була проблема ці кошти виділити. Тепер ця проблема вирішена. «Укрексімбанк» - те саме питання, як допомогти українському експорту? Капіталізувати банк треба! Сьогодні ми про це домовились.
  Відшкодування ПДВ. Сьогодні 11 млрд. невідшкодованого ПДВ. Це те, що Уряд запозичив, без контракту, без бюджету, в економіці. Це охолоджує економіку і ці кошти треба повернути. Принаймні, прострочену частину.
  Далі. Торгівельний баланс. Я вам покажу, якщо і оператори зможуть це показати, оце - картина нашого торгівельного балансу. Зверху – це наш імпорт, знизу – це наш експорт. Це якби подія була на Сорочинському ринку, то казали би: «кінчай, батько, торговать, бо ні чим здачі давать». Ми не можемо так вести торгівельну політику країни, коли закуповуємо більше, ніж продаємо. Маючи на увазі, що кредитів ми зараз на зовнішньому ринку не візьмемо, то оцей розрив буде покриватися єдиним способом: резервами Національного банку. Тому нам не треба проводити таку торгівельну політику, а це завдання міністру економіки, уряду. З цією політикою нам потрібно попрощатися.
  Коли ми говоримо про платіжний баланс, наші зобов’язання виглядають нормально – 14 млрд. борги держави, це менше 10%. Однак є корпоративні великі зобов’язання, як ми будемо їх обслуговувати? Національний банк і Мінфін повинні дати абсолютно чітку відповідь, що ці зобов’язання корпоративного характеру у 2008, 2009 роках ми обслужимо. Який дефіцит у нас, сальдо, по обслуговуванню? 15 млрд.! Які наші резерви? 32 млрд. Зробіть арифметику, співвіднесіть друге з першим. У нас є 15-17 млрд. дол. резерву, запасу, але нам потрібен кредит Міжнародного валютного фонду. Не для того ці гроші під 4% на 17 років даються, щоб зразу їх пустити в розход. Ні, мова йде про те, щоб ми продемонстрували, що в Національного банку залишається незмінний резерв у національній валюті. 32 млрд. є, ми можемо 15 млрд. використати, і в нас залишиться 32 млрд. Це психологічний кредит. І тому рішення, прийняте сьогодні в парламенті, важливе і для того, щоб відкрити діалог з міжнародними фінансовими організаціями. Це оптимальні стосунки, їх всіляко треба підтримувати.

  І останнє. Коли ми говоримо про те, як спасти банки, то ми банки спасаємо і для того, щоб вони підтримали зараз нашу економіку. Завдання Національного банку, завдання банківської системи – через рефінансування, яке сьогодні відкрито через стабілізаційний фонд, провести рекапіталізацію, провести рефінансування тих галузей, які сьогодні можуть ланцюжком тягнути всю економіку країни. Другими словами, ми повинні зараз стабілізувати внутрішній ринок споживання, організовувати внутрішній ринок промислового, перш за все, споживання: розвивати будівництво житла, доріг через відповідні національні програми, і таке інше. Таким чином, із оцих векторів складається повна відповідь про те, як зберегти банківську систему і як зберегти національну економіку.

  Ведуча: І як зберегти власне українську гривню – це наступна тема нашого блоку. Отже, наша програма триває. Як зберегти гривню?

  Ведучий: Шановні учасники програми, в руках у мене купюра у 100 доларів. На початку року її можна було купити за 505 гривень, кілька місяців тому її можна було купити за 460, кілька днів тому ї продавали за 700 і навіть більше гривень. Звідси питання: що, власне, відбувається з українською гривнею? Чи загрожує їй знецінення? І в чому зберігати людям гроші – у валюті чи в гривні? До цієї дискусії я запрошую Міністра фінансів України Віктора Пинзеника і Міністра фінансів опозиційного уряду Миколу Азарова.

  Современный дачный поселок эконом класса – это ваш прекрасный вариант при выборе места для строительства загородного дома. Тем более, что этот вариант также и максимально доступен для вас по ценовой политике. Посетите наш ресурс прямо сейчас, чтобы получить самую полную и актуальную информацию о наших предложениях. Позвольте себе воплотить вашу мечту в реальность, разумно вкладывая ваши семейные сбережения в перспективный проект.

  
  Просмотров: 3788
  Опубликовано: 31 октября 03:41
  Категория: Стенограмма, Русский, Украинский

  Досье

  Ночному клубу добавят X

  Стали известны подробности закрытия в Омске ночного клуба XL. По некоторым данным, его новыми владельцами стали новосибирские бизнесмены, сам клуб в...

  27 декабря начнет свою работу новый детский телеканал "Карусель"

  Сегодня в пресс-службе ВГТРК сообщили, что 27 декабря начнет свою работу новый детско-юношеский телеканал "Карусель", созданный на базе телеканалов...

  Автобус смеха

  «Автобус смеха» — детская юмористическая передача, созданная в 2009 году режиссёрами Никитой и Марианной Козыревыми. Жанр передачи можно ...

  Бородин решил наказать Угольникова

  Госсекретарь Союза России и Белоруссии Павел Бородин раскритиковал главу телерадиовещательной организации Союзного государства Игоря Угольникова. В...

  Бывшего участника "Дома-2" объявили в розыск по подозрению в краже

  Бывший участник реалити-шоу "Дом-2" Алексей Адеев объявлен в розыск по подозрению в краже. Об этом 11 марта сообщается на сайте ГУВД Москвы. По...

  Партнеры


  Календарь

  «    Июль 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
  >